Головна » 2010 » Листопад » 29 » Апостол і євангеліст Матвій

Апостол і євангеліст Матвій

Апостол і євангеліст МатвійАпостол і євангеліст Матвій

За часів Христа Іудея була римською провінцією. Як і всі завойовані області, вона була обкладена податком на користь Риму. Для збору цієї податі засновані були особливі посади митарів.

Іудеї з ненавистю зносили своє поневолення і з незадоволенням платили податі римлянам. Ненависть цю перенесли вони і на збирачів податей, тому що бачили в них знаряддя чужоземної, язичницької влади. З митарів не вимагалося суворої відповідальності, і вони часто дозволяли собі всякі зловживання та утиски, щоб самим збагатитися.

За народними поняттями, ім'я митаря означало людину без почуттів, жорстокосердну, здатну до всякої злої справи. Більшість вважала оскверненням мати будь-які відносини з митниками, як явними грішниками, входити в їх будинки, разом з ними пити та їсти.

Тим часом римський уряд призначав для збору податей осіб переважно з місцевих жителів, які добре знали статки краю. І коли кровний єврей брав на себе обов'язки митаря, він ставав людиною особливо нікчемною в очах ревних іудеїв, як зрадник національного і релігійного почуття. Одним з таких митарів, родом з іудеїв, був і Матвій, на прізвиско Левій (Мк. 2:14; Лк. 5:27), брат апостола Якова, сина Алфея.

Матвій жив в Галілейському місті Капернаумі, що лежав на північно-західному березі Галілейського моря. Він був людиною не бідною: мав власний будинок та достаток, якому, мабуть, був зобов'язаний своєю посадою митаря.

Співвітчизники цуралися Матвія, як і всіх йому подібних. Але Господь зупинив на ньому, всіма зневажуваному, Свій божественний погляд. Митар, звичайно, мав не один випадок слухати вчення Христа в Капернаумі, де, за словом Самого Господа, Його чуда відбувалися в такому достатку, що «коли б у Содомі були відбулися ті чуда, то лишився б він був по сьогоднішній день» (Мф. 11:23). Господь бачив і знав старанність митаря та його готовність до віри.

Апостол і євангеліст МатвійАпостол і євангеліст Матвій

І ось одного разу Господь вийшов з галасливого Капернаума і попрямував до моря, супроводжуваний народом. Там, на березі Галілейського моря, Матвій мав митницю, місце для збору мит. Ісус порівнявся з митницею. Очі Господа зупинилися на Матвії, що сидів за такою непривабливою справою. «Йди за Мною», - сказав Він раптом. Почувши ці слова Господа не тілесним тільки слухом, але і серцевими очима, митник негайно ж встав з місця, і, залишивши все, пішов за Христом. Матвій не роздумував, не дивувався, що Великий Вчитель і Чудотворець кличе його, нікчемного митаря; він усім серцем послухався слів Його, і беззаперечно пішов за Христом.

У подяку за милостиве ставлення до нього Господа, Матвій приготував у своїм домі щедре частування і просив Христа разом з учнями прийти до нього. Запросив Матвій і багатьох побратимів по званню, митарів, та інших своїх близьких і знайомих. Господь, бачачи любов Матвія і знаючи, що приклад його міг служити підбадьоренням для інших, не зрікся від запрошення. Він, милосердно, допустив бути з Собою за одним столом митарів і грішників, щоб Своєю поблажливістю і божественним словом залучати їх до покаяння і спасіння.

Але іудейські вчителі, книжники та фарисеї, не хотіли бачити у цьому високу справу милосердя і спокусились. Вони почали нарікати і голосно виявляти своє незадоволення учням Христа: «Чому то Вчитель ваш їсть із митниками та із грішниками?» Христос почув бридливі слова. «Не здорові потребують лікаря, але хворі, - відповів Він вчителям народним, - підіть, навчіться, що то є: Милости хочу, а не жертви. Бо Я прийшов кликати не праведників, але грішників до покаяння». (Мф. 9:9-17).

Апостол і євангеліст МатвійАпостол і євангеліст Матвій

Матвій своїм прикладом показав істину слів небесного Гостя. Ніхто з фарисеїв, цих уявних праведників, не прислухався до вчення Господа. Матвій же, митник, людина, на загальну думку, грішна, став його вірним учнем. Залишивши всі свої надбання, Матвій пішов за Христом і з цього часу вже не відлучався від Нього. Незабаром його долучили до лику дванадцяти обраних апостолів. Разом з іншими учнями Господа Матвій супроводжував Його у подорожах по Галілеї та Іудеї, бачив незліченні чудеса, ходив з проповіддю до овець загинулих дому Ізраїлевого, був свідком страждань і смерті Спасителя, та славного Його вознесіння на небо.

Після вознесіння Господнього і зішестя Святого Духа на апостолів, святий Матвій спочатку залишався в Палестині, разом з іншими Апостолами проповідуючи Євангеліє в Єрусалимі та його околицях. Але ось настав час розійтися апостолам з Єрусалиму по різним народам, щоб навернути їх до віри Христової. Перед від'їздом Апостола з Єрусалиму, Єрусалимські християни з юдеїв просили його залишити їм письмово справи і вчення Ісуса Христа. На виконання цього прохання явили свою згоду і інші Апостоли, які на той час перебували в Єрусалимі. І святий Матвій, виконуючи спільне бажання, написав Євангеліє, через 8 років після Вознесіння Христового (близько 41 р. по Р. Хр.).


Поділитися з друзями:

Переглядів: 3225 | Додав: leonc | Теги: свято, Ісус Христос, святі, Біблія, Матвій, апостол

Коментарі:

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
«  Листопад 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Аватар KamPod_
Чомусь зазвичай у людському суспільстві навпаки - запам'ятовують огріхи і погані справи, а добре швидко забувається

Аватар leonc
Для перегляду коментарів із соціальних мереж, потрібно клікнути на відповідну назву під словом "Коментарі"

Аватар KamPod_
Можна попросити уточнення, опис відмінностей?

Завжди цікавили такі питання (воно і буде уточненням відмінностей):
Приклад 1 - я один в родині виявився достойним вічного життя а решта (чи навіть більша частина) моїх близьких і родичів не прагнули до цього і не змогли його досягти. Тоді питання - хіба це буде те ж життя що і в земному існуванні? навіщо воно мені, якщо я не буду м

Аватар KamPod_
Якщо після смерти нас чекає вічне небуття, тобто, якщо там за межею нічого немає, то тоді життя немає сенсу взагалі.

Я не відкидаю думку що так і є. Адже ж немає сенсу від життя тварин які нас оточують - вони не отримають воскресіння до вічного життя згідно з Біблією

Аватар KamPod_
А яке більш логічне порівняння тут доречне?

У тому то й справа, що логіки у переродженнях в нове життя мало, точніше її немає

Аватар KamPod_
Все вроді б то так і можна провести паралель між народженням немовля і закінченням існування або смертю внутріутробного плоду. Але мені здається у випадку з немовлятами повірити їм набагато легше що є щось поза їх світом, адже навколо них реальна перешкода яку вони навіть можуть торкатись. А в випадку з людиною і її народженням після смерті, то такої перешкоди яку можна було б відчути немає тому і

Аватар KamPod_
Дуже тонко підмічено на рахунок мами ось це:"Вона скрізь навколо нас, ми в ній перебуваємо і завдяки їй рухаємось і живемо. Без неї ми просто не можемо існувати"
Дійсно перегукується з канонами релігії і віри що Бог всюди навколо.

Аватар leonc
Я з тобою цілком погоджуюсь. Адже «Христос помер за всіх, щоб ті, хто живе, вже не для себе жили, але для померлого за них і воскреслого … Отже, хто в Христі, той нове створіння; давнє минуло, тепер усе нове» (2 послання до Коринф’ян 5:15,17). Як наслідок - «Хто увірує і охреститься, буде спасений, а хто не увірує, буде осуджений» (Марка 16:16) і це абсолютно не залежить від якихось вроджених

Аватар KamPod_
Порівняння з метеликом також не дуже логічне як на мене. У комашки п'ять стадій розвитку кожну з яких можна описати і "пощупати", є впевненість і наукові доведення що так і буде, а в випадку з починаючи третього життя? Усе покладається лише на вірі що так і є - тобто знову прийшли до вихідної точки чи є взагалі щось після фізичної смерті і навіть якщо є, то помоєму цей індивід у трет

Аватар KamPod_
Взагалі то п'ять життів якось взагалі не по християнськи, якась реінкарнація спадає надумку, хоча далі читаючи зрозумів що мається на увазф дещо інше.
Дуже заінтригувало коли читав, що розвиток зародка в утробі це перше життя. І реальне народження виходить що є логічним продовженням закінчення цього життя. Але ж виходить що Адам і Єва не мали цього першого життя, як в принципі і третьог

 
 
leonc © 2010-2024
Безкоштовний хостинг uCoz Google