протоієрей Борис Ничипорів

Таємниця особистості

Коли ми читаємо житіє святителя Миколи або інших прославлених святих, то бачимо, що майже на кожному з них із самого дитинства лежала печатка чогось зовсім особливого, того, про що в Євангелії говориться «не від світу цього».

Але спробуйте пригадати себе в юності, та й набагато пізніше і побачите, що одним з найяскравіших выдчуттів було відчуття - не такий, як усі. Далеко не завжди це выдчуття було приємним - навпроти. Нерідко ми здавалися собі якимись ненормальними, а всі навколо звичайні і як би середні. І це переживання доводило нас часом до несамовитості!

А деяким людям взагалі нелегко. У них вже з дитинства особливо виражене почуття совісності та чистоти, їм буває самотньо і хочеться увійти, злитися з дитячим середовищем. Але в тому-то й біда, що перепусткою в підліткову групу нерідко служить яка-небудь гидота - треба разом покурити, кого-небудь побити, нецензурно висловитись, нашкодничати, одним словом, зробити що-небудь подібне - тоді ти «свій».

Такі ж закони діють і в дорослому світі. І от ці люди з хворо. совістю скаржаться, що вони не можуть переступити через себе і часто навіть страждають від того, що не нахабні («нахабство - це друге щастя»), надто вже чесні («а всі навколо хапають»). Подумати тільки, в яку безодню гріха ми впали: хорошим, позитивним нині бути невигідно і немодно...

Однак відчуття «я не такий, як усі» - вірне, справжнє і його ні в якому разі не потрібно соромиться. Скільки людей пройшли за багато тисячоліть життя людства по поверхні землі і не було жодного схожого. Але разом з тим, всі ми дуже і дуже схожі. У нас настільки багато спільного, що нерідко приходять в голову ті ж думки, що і нашим знайомим і друзям, і навіть в один і той же час. Преподобний Амвросій Оптинський любив говорити: «Всі ми личаки з однієї ноги». І ми всі, люди, складаємо народ. Ось це і є велика таємниця: всі ми дивним чином не схожі один на одного і в той же час всі ми - одне ціле. І у кожного з нас є святиня в душі - це чистота, совісність, благодать.

Важко тим, хто не маючи віри в Бога, страждає від самотності і часто впадає в стан непевності («а може й дійсно так вже й треба брехати, лукавити?») та зневіри. Така людина буває нещасною, розгубленою і самотньою.

Але є місце, і це доведено тисячоліттями, де можна і потрібно не лукавити, де в пошані порядність і благочестя, де прославляється святість - це Церква Божа, це Церква Христова. Знаючи це, вороги Церкви в усі часи намагалися знайти недолік у самої Церкви і зганьбити того чи іншого святого, і саму ідею святості. У Церкві є недоліки, а святі в окремі періоди свого життя допускали і проступки і навіть грішили. Абсолютно святий один лиш Господь. Але хіба в цьому справа!

У Церкві Божій є головний і непохитний ідеал - Ісус Христос. Церкві властиве прагнення до виправлення життя через покаяння. З життя святих ми бачимо, що чим ближче вони до Бога, тим неповторнішею є їх особи. І навпаки, якщо люди з року в рік духовно зубожіють, то все більше і більше стирається їх неповторність, вони втрачають відмінність один від одного, безликими.

Одна з головних таємниць буття, таємниця особистості полягає в тому, що чим ближче людина до Бога, тим вона з кожним днем, місяцем та роком набуває себе, повертається до себе, стає сама собою. Але ми, чи довго ще будемо скопищем озлоблених, знедолених, душевно поранених людей?

Мабуть, до тих пір, поки не відкриємо Бога у своїй душі, поки Церква знову не стане для нас рідною матір'ю. Саме покаяння і проста, тверда й чиста віра повернуть колишню гідність і колишню велич. А народ у своїй духовній осяжності - це спільнота вільних, духовно розвинених людей, які люблять один одного. Амінь.

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Аватар KamPod_
Чомусь зазвичай у людському суспільстві навпаки - запам'ятовують огріхи і погані справи, а добре швидко забувається

Аватар leonc
Для перегляду коментарів із соціальних мереж, потрібно клікнути на відповідну назву під словом "Коментарі"

Аватар KamPod_
Можна попросити уточнення, опис відмінностей?

Завжди цікавили такі питання (воно і буде уточненням відмінностей):
Приклад 1 - я один в родині виявився достойним вічного життя а решта (чи навіть більша частина) моїх близьких і родичів не прагнули до цього і не змогли його досягти. Тоді питання - хіба це буде те ж життя що і в земному існуванні? навіщо воно мені, якщо я не буду м

Аватар KamPod_
Якщо після смерти нас чекає вічне небуття, тобто, якщо там за межею нічого немає, то тоді життя немає сенсу взагалі.

Я не відкидаю думку що так і є. Адже ж немає сенсу від життя тварин які нас оточують - вони не отримають воскресіння до вічного життя згідно з Біблією

Аватар KamPod_
А яке більш логічне порівняння тут доречне?

У тому то й справа, що логіки у переродженнях в нове життя мало, точніше її немає

Аватар KamPod_
Все вроді б то так і можна провести паралель між народженням немовля і закінченням існування або смертю внутріутробного плоду. Але мені здається у випадку з немовлятами повірити їм набагато легше що є щось поза їх світом, адже навколо них реальна перешкода яку вони навіть можуть торкатись. А в випадку з людиною і її народженням після смерті, то такої перешкоди яку можна було б відчути немає тому і

Аватар KamPod_
Дуже тонко підмічено на рахунок мами ось це:"Вона скрізь навколо нас, ми в ній перебуваємо і завдяки їй рухаємось і живемо. Без неї ми просто не можемо існувати"
Дійсно перегукується з канонами релігії і віри що Бог всюди навколо.

Аватар leonc
Я з тобою цілком погоджуюсь. Адже «Христос помер за всіх, щоб ті, хто живе, вже не для себе жили, але для померлого за них і воскреслого … Отже, хто в Христі, той нове створіння; давнє минуло, тепер усе нове» (2 послання до Коринф’ян 5:15,17). Як наслідок - «Хто увірує і охреститься, буде спасений, а хто не увірує, буде осуджений» (Марка 16:16) і це абсолютно не залежить від якихось вроджених

Аватар KamPod_
Порівняння з метеликом також не дуже логічне як на мене. У комашки п'ять стадій розвитку кожну з яких можна описати і "пощупати", є впевненість і наукові доведення що так і буде, а в випадку з починаючи третього життя? Усе покладається лише на вірі що так і є - тобто знову прийшли до вихідної точки чи є взагалі щось після фізичної смерті і навіть якщо є, то помоєму цей індивід у трет

Аватар KamPod_
Взагалі то п'ять життів якось взагалі не по християнськи, якась реінкарнація спадає надумку, хоча далі читаючи зрозумів що мається на увазф дещо інше.
Дуже заінтригувало коли читав, що розвиток зародка в утробі це перше життя. І реальне народження виходить що є логічним продовженням закінчення цього життя. Але ж виходить що Адам і Єва не мали цього першого життя, як в принципі і третьог

 
 
leonc © 2010-2024
Безкоштовний хостинг uCoz Google