Різдвяні свята завершуються празником Господнього Стрітення, що його святкуємо 15 лютого, сорокового дня по Христовому Різдві. Цей празник своїм змістом тісно зв'язаний з Христовим Різдвом, бо як у Різдві, так і тут Христос при своїм пожертвуванні у святині об'являє нам Своє божество. Від зустрічі Божої Дитини і Його Пресвятої Матері з праведним Симеоном і сам празник дістав у Східній Церкві назву Стрітення.
У свято Стрітення Господнього Церква згадує важливу подію в земному житті Господа нашого Ісуса Христа, яку записав святий Євангелист Лука (Лк. 2:22-40).
За законом Мойсея (Лев. 12) жінці, яка народила немовля чоловічої статі, протягом 40 днів було заборонено входити до храму Божого. Після цього терміну мати приходила до храму з немовлям, щоб принести Господу вдячну і очисну жертву.
Пресвята Діва, Матір Божа, не мала потреби в очищенні, бо освятилася Христовим Різдвом, але по глибокому смиренню Вона підкорилася і виконала припис закону.
До євангельського оповідання про Господнє стрітення церковне передання додає, що священик Захарія, який був тоді у храмі, ввівши до святині Пречисту Діву Марію з Ісусом, поставив її не там, де, звичайно, стояли жінки, які приходили очиститись, а на місці, призначеному для дівиць, куди жінки не могли входити. Це викликало обурення книжникі
...
Читати далі »