Головна » 2011 » Червень » 2 » Вознесіння Господнє

Вознесіння Господнє

Вознісся Ти у славі, Христе Боже наш
радість сотворивши учням
обітницею Святого Духа
утвердивши їх Своїм благословенням,
що Ти є Син Божий, Визволитель світу.
Вознесіння Господнє
Вознесіння Господнє

Назва свята відображає суть події - це Вознесіння на Небо Господа нашого Ісуса Христа, завершення Його земного служіння. Ця подія відзначається завжди в 40-й день після Великодня, у четвер 6-го тижня після Пасхи.

Число 40 - не випадкове. У всій Священній історії це був час закінчення великих подвигів. За законом Мойсея у 40-й день немовлята повинні були приноситися батьками в храм, до Господа. І тепер в сороковий день після Воскресіння, як би після нового народження, Ісус Христос повинен був увійти в небесний храм Свого Отця, як Спаситель людства.

Православна Церква згадує цього дня євангельські події пов'язані з останнім моментом перебування Христа на землі після Його світлого Воскресіння.

Вознесіння Господнє - це одне із парадоксальних свят, коли незрозуміло, чому це свято. Хіба може бути розлука святом? Хіба могли учні Христа радіти розставанню з Ним?

Не Христос не хотів перебувати з апостолами навіки, а світ, що ненавидить Христа, не міг вмістити перебування в ньому Христа. Світ, ненавидячи Христа, міг знову і знову засуджувати Його на смерть. Світ не міг довше бачити Христа через свою неправду, яку і мав викрити Дух Святий, що у світ прийшов (Іоанна 16:8-10). Гріх, вчинений людиною, вніс тління смерті, зробив неможливим вічне блаженство людини на землі. Тіло, увібрало в себе тління і повинно було зруйнуватися, померти, тому що «тління не успадковує нетління» (1 Кор. 15:50). Сам гріх, бувши жалом смерті, її джерелом, не міг знищитися без руйнування тлінного тіла, тому що душа занепалої людини як би вся розчинилася в плоті і плоть стала вмістилищем гріха. І земля через гріх людини стала житлом тління, приліпивши до себе серце людини пристрастями, а тому «земля і всі діла на ній» повинні колись згоріти, стихії розтанути, зруйнуватися, щоб з'явилися нове небо та нова земля (2 Пет. 3:10-13), намет безневинних. Спочатку від пристрастей земних мав відірватися дух людини, тому що в ньому початок гріха. Повинно було піднестися до Бога і серце. Коли ж буде знищений гріх, тоді і тіло може стати нетлінним і духовним, здатним до перебування на небі.

Вознесіння Господнє
Вознесіння Господнє

Христос, через Своє Вознесіння, приготував на небі місце людині. Він казав, що в Отця Його «Багато осель» і що краще Йому піти і приготувати там місце віруючим і люблячим Його, щоб і вони були там, де Він (Іоанна 14:2-3). Для відмови людини від пристрастей земних і введення в небесні обителі зазнав Господь смерті, воскрес і вознісся на небо. По Вознесінню Його діло спасіння людини продовжує здійснювати Дух Святий, посланий Ним у світ, що очищає від гріха, що дарує життя духовним людям. Перебуваючи спочатку з людьми у плоті, щоб ввести їх в спілкування з Богом, спочатку видимий, Христос по Воскресінні являється учням в тілі вже одухотворенному, як би влаштовуючи перехід від видимого спілкування до духовного. По Вознесінню ж Він вводить людей в духовне спілкування з Собою у Святому Дусі. Ось таємниця радості святих апостолів після Вознесіння Господа, причина, по якій скорбота розлучення з Господом перетворилася на велику радість вічного духовного спілкування з Ним у Святому Дусі. Через віру ця радість входить до серця люблячих Христа, як увійшла до серця апостолів.

Вознесіння Господнє
Вознесіння Господнє

У Символі Віри, молитві, що містить всі основні постулати християнського учення, затвердженій першим і другим Вселенськими соборами, є такі слова: «Вірую … в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, від Отця рожденого перше всіх віків: Світло від Світла, Бога Істинного від Бога Істинного, рожденого, несотвореного, Єдиносущного з Отцем, через Якого все сталося. Що заради нас людей і для нашого спасіння зійшов з небес і тіло прийняв від Духа Святого і Марії Діви і став чоловіком. І розп`ятий був за нас при Понтії Пілаті, і страждав і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І вознісся на небеса і сидить праворуч Отця. ...» (тобто праворуч Бога Отця, на першому місці в Його славі). Ці слова, з одного боку, свідчать про надзвичайну важливість Вознесіння Господнього. З другого - вони висловлюють Віру в Вознесіння Христа, як дану Богом можливість причетності людини до Божества, тобто зведення занепалого людського єства від землі, тління і смерті до нескінченного життя на небі.

Вознесіння Господнє
Вознесіння Господнє

Свято Вознесіння - це свято Неба, відкриття людині Неба, як нового і вічного дому, Неба як справжньої батьківщини. Гріх відокремив землю від неба і нас зробив земними. Мова йде не про запланетний простір і не про космос. Мова йде про Небо, повернуте нам Христом, про небо, яке ми втратили в земних науках та ідеологіях, і яке розкрив і повернув нам Христос. Небо - це Царство Боже, це царство вічного життя, царство істини, добра і краси. Все це розкрив, все це дарує нам Христос.

У день Вознесіння Господнього важливо не забувати про те, що вознісся Господь із слідами страждань за наші гріхи. Пам’ятаєте Фому, котрий повірив у Воскресіння Христове лише вклавши пальця в Його рани? (Іоанна 20:27-28) Сидячи у славі поряд з Богом Отцем, Христос і досі несе на Своєму Тілі рани, що наносимо ми Йому знову й знову. Такою є ціна нашого спасіння...

Христос реально, а не номінально є Спасителем. Він донині несе на Своїх плечах слабкість і немічність людей. Вся скорбота землі, весь біль і жах лежать на Христові навіть після Воскресіння і Вознесіння Його у славі. Христос донині залишається Агнцем Божим, заколеним за спасіння світу.

Його життя, страждання, хресна смерть, Воскресіння і Вознесіння включені назавжди в таємницю Триєдиного Бога — Отця і Сина і Святого Духа — в ім’я Якого Господь заповів хрестити людей (Матвія 28:19) і, таким чином, навчати всі народи.

Вознесіння Господнє
Вознесіння Господнє

Поділитися з друзями:

Переглядів: 4099 | Додав: leonc | Теги: Бог, православ'я, свято, Ісус Христос, вознесіння, Біблія

Коментарі:

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
«  Червень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Аватар KamPod_
Чомусь зазвичай у людському суспільстві навпаки - запам'ятовують огріхи і погані справи, а добре швидко забувається

Аватар leonc
Для перегляду коментарів із соціальних мереж, потрібно клікнути на відповідну назву під словом "Коментарі"

Аватар KamPod_
Можна попросити уточнення, опис відмінностей?

Завжди цікавили такі питання (воно і буде уточненням відмінностей):
Приклад 1 - я один в родині виявився достойним вічного життя а решта (чи навіть більша частина) моїх близьких і родичів не прагнули до цього і не змогли його досягти. Тоді питання - хіба це буде те ж життя що і в земному існуванні? навіщо воно мені, якщо я не буду м

Аватар KamPod_
Якщо після смерти нас чекає вічне небуття, тобто, якщо там за межею нічого немає, то тоді життя немає сенсу взагалі.

Я не відкидаю думку що так і є. Адже ж немає сенсу від життя тварин які нас оточують - вони не отримають воскресіння до вічного життя згідно з Біблією

Аватар KamPod_
А яке більш логічне порівняння тут доречне?

У тому то й справа, що логіки у переродженнях в нове життя мало, точніше її немає

Аватар KamPod_
Все вроді б то так і можна провести паралель між народженням немовля і закінченням існування або смертю внутріутробного плоду. Але мені здається у випадку з немовлятами повірити їм набагато легше що є щось поза їх світом, адже навколо них реальна перешкода яку вони навіть можуть торкатись. А в випадку з людиною і її народженням після смерті, то такої перешкоди яку можна було б відчути немає тому і

Аватар KamPod_
Дуже тонко підмічено на рахунок мами ось це:"Вона скрізь навколо нас, ми в ній перебуваємо і завдяки їй рухаємось і живемо. Без неї ми просто не можемо існувати"
Дійсно перегукується з канонами релігії і віри що Бог всюди навколо.

Аватар leonc
Я з тобою цілком погоджуюсь. Адже «Христос помер за всіх, щоб ті, хто живе, вже не для себе жили, але для померлого за них і воскреслого … Отже, хто в Христі, той нове створіння; давнє минуло, тепер усе нове» (2 послання до Коринф’ян 5:15,17). Як наслідок - «Хто увірує і охреститься, буде спасений, а хто не увірує, буде осуджений» (Марка 16:16) і це абсолютно не залежить від якихось вроджених

Аватар KamPod_
Порівняння з метеликом також не дуже логічне як на мене. У комашки п'ять стадій розвитку кожну з яких можна описати і "пощупати", є впевненість і наукові доведення що так і буде, а в випадку з починаючи третього життя? Усе покладається лише на вірі що так і є - тобто знову прийшли до вихідної точки чи є взагалі щось після фізичної смерті і навіть якщо є, то помоєму цей індивід у трет

Аватар KamPod_
Взагалі то п'ять життів якось взагалі не по християнськи, якась реінкарнація спадає надумку, хоча далі читаючи зрозумів що мається на увазф дещо інше.
Дуже заінтригувало коли читав, що розвиток зародка в утробі це перше життя. І реальне народження виходить що є логічним продовженням закінчення цього життя. Але ж виходить що Адам і Єва не мали цього першого життя, як в принципі і третьог

 
 
leonc © 2010-2024
Безкоштовний хостинг uCoz Google