Головна » 2010 » Серпень » 4 » Мироносицi рівноапостольної Марiї Магдалини

Мироносицi рівноапостольної Марiї Магдалини

Свята Мироносиця Марія Магдалина
Свята Мироносиця
Марія Магдалина

4 серпня віруючі християни вшановують Святу Мироносицю рівноапостольну Марію Магдалину

Свята рівноапостольна Марія Магдалина, одна з жінок-мироносець, удостоїлася першою з людей побачити Воскреслого Господа Ісуса Христа.

Народилася вона в містечку Магдалини в Галілеї. Жителі Галілеї відрізнялися безпосередністю, палкістю вдачі та самовідданістю. Ці якості були властиві і святій Марії Магдалині. З юності вона страждала тяжкою недугою - біснуванням (Лк. 8:2). Перед пришестям у світ Христа Спасителя біснуватих було особливо багато: ворог роду людського, передбачаючи свою близьку ганьбу, повставав на людей з нечуваною силою. Через хворобу Марії Магдалини явилась слава Божа, сама ж вона здобула велику чесноту суцільної надії на волю Божу і нічим незрушиму відданість Господу Ісусу Христу. Коли Господь вигнав з неї сім демонів, вона, залишивши все, пішла за Ним.

Свята Мироносиця Марія Магдалина
Свята Мироносиця
Марія Магдалина

Свята Марія Магдалина йшла за Христом разом з іншими жінками, зціленими Господом, проявляючи зворушливу турботу про Нього. Вона не залишила Господа після взяття Його іудеями, коли почала коливатися віра в Нього найближчих учнів. Страх, який спонукав до зречення апостола Петра, в душі Марії Магдалини був переможений любов'ю. Вона стояла біля Хреста разом з Пресвятою Богородицею і апостолом Іоанном, переживаючи страждання Божественного Вчителя і долучаючись великому горю Богоматері. Свята Марія Магдалина супроводжувала Пречисте Тіло Господа Ісуса Христа при перенесенні Його до гробу в саду праведного Йосипа Аримафейського, була при Його похованні (Мт. 27:61; Мр. 15:47).

Служачи Господу під час Його земного життя, вона бажала послужити Йому і після смерті, щоб віддати останню шану Його Тілу, умастивши його, за звичаєм євреїв, миром та ароматами (Лк. 23:56). Воскреслий Христос послав святу Марію із звісткою від Нього до учнів, і блаженна жінка, радіючи, сповістила апостолам про бачене - «Христос воскрес!» Як перша благозвістниця Христового воскресіння, свята Марія Магдалина визнана Церквою рівноапостольною. У цьому благозвісті головна подія її життя, початок її апостольського служіння.

За переказами, вона благовістила не лише в Єрусалимі. Свята Марія Магдалина відправилася в Рим і бачила імператора Тіберія (14-37 р.н.е). За переказами, вона принесла йому червоне яйце як символ Воскресіння, символ нового життя зі словами: "Христос Воскрес!" Потім вона розповіла імператору про те, що в його провінції Юдеї був безвинно засуджений Ісус Галілеянин, людина свята, який творив чудеса, сильний перед Богом і всіма людьми, страчений за наклепами іудейських первосвящеників і вирок затвердив призначений Тиверія прокуратор Понтій Пілат.

Свята Мироносиця Марія Магдалина
Свята Мироносиця
Марія Магдалина

Марія повторила слова апостолів, що увірувавші в Христа відкуплені від марного життя не тлінним сріблом або золотом, але дорогоцінною кров'ю Христа.

Завдяки Марії Магдалині звичай дарувати один одному великодні яйця в день Світлого Христового Воскресіння поширився між християнами всього світу. В одному древньому рукописному грецькому статуті, написаному на пергаменті, що зберігається в бібліотеці монастиря святої Анастасії поблизу Фессалонік (Солуня), розміщена молитва, що читається в день Святої Пасхи на освячення яєць та сиру, в якій вказується, що ігумен, роздаючи освячені яйця, говорить братії: "Так ми прийняли від святих отців, які зберегли цей звичай від самих часів апостольських, бо свята рівноапостольна Марія Магдалина перша показала віруючим приклад цього радісного жертвопринесення".

Марія Магдалина продовжувала своє благовістя в Італії та в самому місті Римі. Очевидно, саме її має на увазі апостол Павло у своєму Посланні до Римлян (Рим. 16:6), де разом з іншими подвижниками проповіді євангельської згадує Марію (Маріам), яка, як він каже, «багато попрацювала для нас». Очевидно, вона беззавітно служила Церкві і своїма засобами, і своєю працею, наражаючись на небезпеку, і розділяла з Апостолами працю проповідництва.

Свята Мироносиця Марія Магдалина
Свята Мироносиця
Марія Магдалина

За Церковними ж переказами, вона пробула в Римі до прибуття туди апостола Павла і пробула там ще два роки після відбуття його з Риму після першого суду над ним. З Риму свята Марія Магдалина вже в похилому віці переселилася в Ефес, де невпинно трудився святий апостол Іоанн, який з її слів написав 20-й розділ свого Євангелія. Там закінчила свята земне життя і була похована.

У IX столітті за імператора Льва VI Філософа (886-912) нетлінні мощі святої Марії Магдалини були перенесені із Ефесу до Константинополя. Вважають, що під час хрестових походів вони були відвезені до Риму, де і покоїлися під алтарем у храмі в ім'я святого Іоанна Латеранського. Папа Римський Гонорій III (1216-1227) освятив цей храм в ім'я святої рівноапостольної Марії Магдалини. Частина її мощів знаходиться у Франції, поблизу Марселя, де у підніжжі крутої гори споруджено храм в її честь. Частина святих мощей рівноапостольної Марії Магдалини зберігаються в різних монастирях Святої Гори Афон та в Єрусалимі.

Православна Церква свято шанує пам'ять святої Марії Магдалини - жінки, покликаної Самим Господом від темряви до світла і від влади сатани до Бога.

Втягнута колись в гріх, вона, отримавши зцілення, щиро і безповоротно розпочала нове, чисте життя і ніколи не коливалася на цьому шляху. Марія полюбила Господа, що покликав її до нового життя; вона була вірна Йому не тільки тоді, коли Він, вигнавши з неї сім демонів, проходив містами та селами Палестини, здобувши собі славу чудотворця, але й тоді, коли всі учні зі страху покинули Його і Він, погорджений, і розп'ятий, в муках висів на Хресті. Ось чому Господь, знаючи її вірність, саме їй першій з'явився, повставши із гробу, і саме її сподобив бути першою з проповідників Свого Воскресіння.

Свята Мироносиця Марія Магдалина
Свята Мироносиця
Марія Магдалина

Поділитися з друзями:

Переглядів: 3797 | Додав: leonc | Теги: мироносиця, свято, Біблія, Марія Магдалина

Коментарі:

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
«  Серпень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Аватар KamPod_
Чомусь зазвичай у людському суспільстві навпаки - запам'ятовують огріхи і погані справи, а добре швидко забувається

Аватар leonc
Для перегляду коментарів із соціальних мереж, потрібно клікнути на відповідну назву під словом "Коментарі"

Аватар KamPod_
Можна попросити уточнення, опис відмінностей?

Завжди цікавили такі питання (воно і буде уточненням відмінностей):
Приклад 1 - я один в родині виявився достойним вічного життя а решта (чи навіть більша частина) моїх близьких і родичів не прагнули до цього і не змогли його досягти. Тоді питання - хіба це буде те ж життя що і в земному існуванні? навіщо воно мені, якщо я не буду м

Аватар KamPod_
Якщо після смерти нас чекає вічне небуття, тобто, якщо там за межею нічого немає, то тоді життя немає сенсу взагалі.

Я не відкидаю думку що так і є. Адже ж немає сенсу від життя тварин які нас оточують - вони не отримають воскресіння до вічного життя згідно з Біблією

Аватар KamPod_
А яке більш логічне порівняння тут доречне?

У тому то й справа, що логіки у переродженнях в нове життя мало, точніше її немає

Аватар KamPod_
Все вроді б то так і можна провести паралель між народженням немовля і закінченням існування або смертю внутріутробного плоду. Але мені здається у випадку з немовлятами повірити їм набагато легше що є щось поза їх світом, адже навколо них реальна перешкода яку вони навіть можуть торкатись. А в випадку з людиною і її народженням після смерті, то такої перешкоди яку можна було б відчути немає тому і

Аватар KamPod_
Дуже тонко підмічено на рахунок мами ось це:"Вона скрізь навколо нас, ми в ній перебуваємо і завдяки їй рухаємось і живемо. Без неї ми просто не можемо існувати"
Дійсно перегукується з канонами релігії і віри що Бог всюди навколо.

Аватар leonc
Я з тобою цілком погоджуюсь. Адже «Христос помер за всіх, щоб ті, хто живе, вже не для себе жили, але для померлого за них і воскреслого … Отже, хто в Христі, той нове створіння; давнє минуло, тепер усе нове» (2 послання до Коринф’ян 5:15,17). Як наслідок - «Хто увірує і охреститься, буде спасений, а хто не увірує, буде осуджений» (Марка 16:16) і це абсолютно не залежить від якихось вроджених

Аватар KamPod_
Порівняння з метеликом також не дуже логічне як на мене. У комашки п'ять стадій розвитку кожну з яких можна описати і "пощупати", є впевненість і наукові доведення що так і буде, а в випадку з починаючи третього життя? Усе покладається лише на вірі що так і є - тобто знову прийшли до вихідної точки чи є взагалі щось після фізичної смерті і навіть якщо є, то помоєму цей індивід у трет

Аватар KamPod_
Взагалі то п'ять життів якось взагалі не по християнськи, якась реінкарнація спадає надумку, хоча далі читаючи зрозумів що мається на увазф дещо інше.
Дуже заінтригувало коли читав, що розвиток зародка в утробі це перше життя. І реальне народження виходить що є логічним продовженням закінчення цього життя. Але ж виходить що Адам і Єва не мали цього першого життя, як в принципі і третьог

 
 
leonc © 2010-2024
Безкоштовний хостинг uCoz Google